קורסים והשתלמויות

מידע נוסף על קורסים והשתלמויות עתידיות של עמותת מטפלי אייפק ניתן להתעדכן במידעון של העמותה.

הצטרפות לעמותה

רוצים להישאר מעודכנים בכל הדברים החדשים שקורים בעמותת מטפלי אייפק? הישארו בקשר

טיפולי אייפק בהלל-יפה

אייפק: אומרים "לא" לאלרגיות

מתוך האתר של הלל-יפה

מבטלים את הרגישות החיסונית של הגוף לגורם המחליש אותו, ומלמדים אותו דפוס התנהגותי חדש לשם יצירת זיכרון תאי חדש, תקין ובריא/

"הנחת היסוד הבסיסית לפי שיטת אייפק היא כי חלק נרחב מהבעיות הפיזיולוגיות והרגשיות שלנו נובעות מתגובה חיסונית מוגזמת לחומר או מצב כלשהו, דהיינו, לאלרגן", מסבירה דפנה מבור, מטפלת מוסמכת בשיטת אייפק B.Sc) ) והילרית, שלמדה והתמחתה בשיטה אצל מפתח השיטה, עדי שאנן, ובפיקוחו.

לפי עקרונות השיטה, בעיות בריאות רבות שאנו חווים הן תוצאה של רגישות יתר או אלרגיה לגורמים סביבתיים, סוגי מזון שונים, חומרים פנימיים שהגוף מייצר, רגישות נפשית (מחלות פסיכוסומאטיות או אוטואימוניות), או גורמים אנרגטיים. האלרגנים יכולים להיות כל דבר תחת השמש, כולל השמש עצמה (והרי ידוע כי קיימת רגישות לשמש המתבטאת בצורה דרמטולוגית). תגובת היתר לאלרגנים יכולה להיות פיזית, כגון הפעלת יתר של מערכת הנשימה העליונה (נזלות והתעטשויות), או רגשית ופסיכוסומאטית.

האלרגן יכול להיות:
חומר פיזי, כגון קרדית האבק, מזונות מסוימים או בעלי חיים.
חומרים שונים בגופנו, כגון חלבונים. מצב שבו מערכת החיסון מגיבה על חומר שהגוף עצמו מייצר, נקרא מצב אוטואימוני או מחלה של חיסון עצמי.
מצב סביבתי, דוגמת תגובתיות יתר לקור, למעברי עונות ועוד.
מצב רגשי כגון עומס, לחץ, חרדה (לדוגמה, וירוס ההרפס המתפרץ במצבי לחץ).

הטיפול

שיטת אייפק מתבססת באופן נרחב על דרך האבחון של הקינסיולוגיה ("מבחן השריר"). אבחון הקינסיולוגיה נבנה על ידי ג'ורג' גודהרט, כירופרקטור, בשנות ה-60 של המאה הקודמת. בזמן האבחון הקינסיולוגי נבדקת התנגדות השריר של המטופל מול חומרים או מצבים מסוימים החשודים כמחלישים אותו. בכל שלב במהלך טיפול האייפק, בודק המטפל ומאבחן את שריר המטופל וכך מקבל מידע מהיר ומדויק על מצבו ועל דרך הטיפול האופטימאלית בו. השיטה עצמה מושתתת על שילוב של אלמנטים מהרפואה הסינית, הדוגלת בתפיסה של קיומם של ערוצי אנרגיה הזורמים לאורך הגוף ונקראים מרידיאנים.

אבחון בשיטת אייפק

במהלך הטיפול נחשף המטופל לחומרים או גורמים המחלישים אותו, ותוך כדי מבצע המטפל לחיצה או תיפוף עדין (אקופרסורה) על המרדיאנים הרלוונטיים (ערוצי הגוף). מטרת הטיפול היא לבטל את הרגישות החיסונית של הגוף לגורם המחליש, וללמד אותו דפוס התנהגותי חדש לשם יצירת זיכרון תאי חדש, תקין ובריא . שילוב של תשאול הגוף דרך השריר, עם החשיפה העדינה לאלרגן ותוך כדי כך ביצוע האקופרסורה, מביא להחלמה מלאה מתופעת האלרגיה.

דפנה מבור בעת טיפול בשיטת אייפק

יש לציין שאין מדובר בטיפול שהוא מניעתי. כמו כן, רצוי לדעת כי בסוף סדרת הטיפולים צפוי המטופל להפסיק להיות אלרגי לחומרים שאובחן בתחילה כאלרגי אליהם, ולא נדרשת שום הימנעות מהחומרים הנ"ל.

שיטת אייפק הוכחה כיעילה במיוחד לטיפול במצבים כגון: אלרגיה, נזלות כרוניות, אסתמה, בעיות עור כגון אטופיק דרמטיטיס, כאבי ראש ומיגרנות, רגישויות למיני מזון שונים, בעיות פסיכוסומאטיות כגון דלקות חוזרות, בעיות עיכול,   בעיות גינקולוגיות ובעיות פריון, הפרעות אכילה, התמכרויות, בעיות קשב וריכוז, הפרעות למידה, PMS , וכן אלרגיות נפוצות לבעלי חיים, אבק וקרדית אבק, אלרגיה לקור, מעברי עונות, רגישות לחלב ומוצריו, עקיצות חרקים ודבורים ורגישות למתכות. השיטה אף החלה להוכיח עצמה בכל הקשור למחלת הצליאק.

טיפולי אייפק בהלל-יפה
נגישות