IMG 1358 2

בזמנים קשים אלו

בזמנים קשים אלו, אנו משתפים אתכם בטיפולים בחינם לגוף ולנפש שמחזקים את כל המערכות

קורסים והשתלמויות

מידע נוסף על קורסים והשתלמויות עתידיות של עמותת מטפלי אייפק ניתן להתעדכן במידעון של העמותה.

הצטרפות לעמותה

רוצים להישאר מעודכנים בכל הדברים החדשים שקורים בעמותת מטפלי אייפק? הישארו בקשר

על 3 טיפולי IPEC בספיגת ברזל ורגישות לברזל.

רציתי להציף בפניכם תופעה שבודאי נתקלתם בה לא אחת ולא פעמיים, כאשר נושא של טיפול חוזר על עצמו באותו יום או באותו שבוע שוב ושוב.

לפני כמה שנים חנה שניידמן סיפרה לי שהיו לה טיפולים רבים באותו יום בנושא אנזימים, היא אמרה ששער האנזימים נפתח באותו היום.
שמתי לב שהיו ימים שאלרגנים מסויימים עלו בכמה טיפולים באותו יום, זה נכון לגבי נושאים שונים, סוגי טיפולים והוויות משותפות.
לתופעה הזו יש הסברים שונים:
זה יכול להיות קשור למטפל עצמו (נושא שעולה אצל המטפל ומשתקפת במטופל).
או תופעה שהיא עונתית (פולן) רעלים תקופתיים (חומרי הדברה).
קשור לתודעה קולקטיבית, דברים שקורים ברמה גלובלית של אזור מדינה ( כמו מלחמה), או נושאים ברמה ממש קוסמית.

הנה דוגמא מוחשית מהקליניקה שלי.
בחודש ספטמבר 2014 בשבוע אחד ביקרו אצלי בקליניקה 3 נשים, או יותר מדוייק שתיים ביקרו דרך המחשב ואחת באה פיזית.
מה שהיה משותף לכולן שנושא הטיפול היה ספיגת ברזל.
שלושת הנשים לא ספגו ברזל בכמות מספקת וסבלו מאנמיה, לשלושתם היתה נשירת שיער, לשתיים מהן חמורה יותר ואחת חמורה פחות (שהיתה גם צעירה יותר בגילה).

ironברזל – יסוד כימי שסמלו הכימי FE ומספרו האטומי 26. ברזל הוא היסוד העיקרי בהרכב כדור הארץ מבחינת מסה והרביעי בהרכב קרום כדור הארץ. בבעלי חיים, הברזל הוא מינרל קורט החיוני לבניית התרכובת האורגנית אשר מאפשרת נשיאת חמצן ע"י תאי דם אדומים. הברזל חשוב בשמירת החמצן בדם בתוך מיוגלובין והמוגלובין. הברזל חיוני ונמצא באתר הפעיל של אנזימים וחלבונים חשובים. מחסור בברזל יכול לגרום לאנמיה, לנשירת שיער, צפרניים שבירות, עייפות ודיכאון.

בשלושה טיפולי האייפק, עלה נושא ספיגת הברזל.
ביקשתי משלוש הנשים לרשום את האסוציאציות שלהן לברזל, שיטה שאני משתמשת בה כאשר הגוף מבקש וכאשר אני רוצה להעמיק בהבנה דרך המטופל ופחות דרך טבלאות או בנוסף לטבלאות.
כאשר נתבונן בפתקים של שלוש הנשים, ניתן למצוא קווי דמיון בין הדימויים של הנשים, אך ניתן גם להבין שיש כאן שוני מהותי. לכל אחת היו אסוציאציות זיכרונות וחויות שונות למילה ברזל.

מטופלת מס 1 , כבת 30 בהריון חודש שלישי.

הפתק הטיפולי:
ספיגת ברזל
ID
עופרת
נשק
מלחמה
ריח של מתכת
כבד
כדורי ברזל
חיילים
לוחמה
דם
פציעה
רצח
פגיעה
אלימות
כוח
שימוש לא נכון בכוח
אונס
דיכוי
Hs
Os
אטטין
At
Ru

מטופלת מספר 1
זכרה את הריח של כדורי הברזל שהטילה בשיעורי הספורט ביסודי,והאסוציאציות היו קשורות לדם ומלחמה ואלימות. דרך הטיפול הייתה בעיקר להוציא את הדפוסים האנרגטיים מתוך התאים, הדפוסים היו מושרשים מאד, בכל תא בגוף היתה אסוציאציה שברזל וספיגת ברזל קשורים לאלימות קושי ומלחמה. כך שהגוף זרק החוצה את הברזל באופן סיסטמתי. הדבר פגע גם במשק המינרלים, ובכלל בספיגת חומרים נוספים.

העבודה היתה בעיקר אנרגטית, שיחרור של חומרים מתוך גופי האנרגיה, צאקרות ותאים. טיפול זה היה טיפול המשך לספיגת מינרלים וויטמינים חיונים בגלל שלא מגיע לה. אחרי הטיפול הכללי עלה הצורך לטפל גם בספיגת הברזל.
לאחר הטיפול הספיגה עלתה מ20% ל70%,עברו כמה שבועות מהטיפול ועכשיו נחכה לתוצאות של ההמוגלובין בבדיקת דם.

מטופלת מספר 2

אשה בשנות ה50 לחייה, הייתה צמחונית כ40 שנה, סובלת מאי ספיגה חמורה של ויטמינים ומינרלים במשך שנים. זקוקה לתוספי מזון רבים ולאורך שנים, מטופלת שנים בשיטת אייפק ומידי פעם זקוקה לטיפולים בספיגה. טיפול זה נעשה ספציפית לספיגת הברזל.
הפתק הטיפולי : בשר, מיגנוט, דעותי, הכוח שלי, הגדרתי, פעולה , הוצאה החוצה, יצירתיות, מוסיקה, השמעת קולות, טיפול, עזרה לאחרים, שינוי, לצאת לעולם, ביטוי, השמעת קולי, שירתי, האני שלי, באמצעותי, אנשים עוברים שינוי, לשנות חיים, לעשות את מה שבאתי לעשות, להתבטא בעולם, להיות, להתקיים, לפעול, לפעול בכוח נכון, להוות, לפעול בחברה, לפעול בקהילה.
פה הספיגה של הברזל הייתה קשורה ליעוד של המטופלת בתחום הטיפול במוסיקה.
האישה רוצה להיות צימחונית אך לא יכולה, היא זקוקה לבשר," צער בעלי הכדוריות האדומות" היא אומרת. היא מדברת על כוח ושימוש נכון בכוח, כולנו מכירים את הקשר של ברזל לכוח, היא מרגישה שעליה לפעול בכוח מאוזן, וכשהיא לא מדוייקת אז יש בעיה בספיגה. הברזל אצלה קשור לביטוי אישי השמעת קול ויעוד בעולם.
הטיפול : עמוד שדרה , תימוס, השמעת קולות ותיפוף.
פה המקרה כרוני יותר ויש לבצע מידי פעם שוב את הטיפול בהקשרים שונים.

מטופלת מספר 3
אישה כבת 50, הגיעה לטיפול בגלל נשירת שיער מאסיבית. באבחון התגלתה גם רגישות לברזל וגם חוסר ספיגה, וחוסר גדול בברזל שאומת בבדיקת דם, ואכן האשה אמרה שכל תכשיר הכולל ברזל שהיא לקחה עד היום מגביר את נשירת השיער, לכן היא לא יכולה לקחת ברזל בלקיחה פנימית.
עלי לציין שזה היה הטיפול השלישי שלה, לא היה לה כל נסין בטיפולי אייפק וכל מה שרצתה שהשיער יפסיק לנשור.
כשביקשתי ממנה אסוציאציות לברזל היא נזכרה בילדותה, בעיני דמיונה עלתה נדנדה עלובה מברזל שהיא התנדנדה איתה, היא נזכרה שחטפה ממנה מכה הגונה במפשעה.
הפתק שלה :
חוסר בטחון,
מכה בין הרגליים,
השפלה,
חולשה,
חוסר יציבות,
ברזל ,
תערובת ברזל,
חוזק,
חזק/חלש,
עצמה,
כוח,
יציב,
בטחון ,
נדנדה מברזל מגן הילדים.

שוב ברזל בהיבט של חוזק וכוח, הרגישה חלשה, חטפה מכה מברזל.
גם אשה זו דיברה על הריח של הברזל.
הטיפול : תימוס, עמוד שדרה , 7 נקודות ומנוחה.
כרגע כשבועיים אחרי הטיפול הספיגה עלתה מ5% ל77% בבדיקת שריר .

לסיכום:
במאמר קצר זה נתתי 3 דוגמאות לטיפולי בספיגת ברזל ורגישות לברזל.
ברצוני לציין את העובדה שטיפול אייפק מצטיין בטיפול בהיבט של רגישות לויטמינים ומינרלים, בגלל אופן האיבחון המדוייק ושיטות הטיפול התוצאות לא מאחרות לבוא ונראות בברור בבדיקת הדם.

לדוגמא:
לפני כ8 שנים הגיעה אלי אשה בהריון שלא הצליחה לספוג B12. טיפול בספיגה הניב תוצאות כה טובות עד שרופא המשפחה ממש התפלא מהעלייה המהירה של הויטמין בדם.

כאשר עולים באיבחון מינרלים וויטמינים יש לבדוק האם הגוף קורא את הויטמינים והמינרלים, האם יש חוסר עודף? רגישות? והאם יש ספיגה מספקת. אפשר לטפל בהיבטים הללו תוך תשאול באיזה ויטמינים ומינרלים מדובר, או שמה מדובר בקבוצות מסויימות של ויטמינים ומינרלים.
ניתן לדלות מידע מן האינטרנט ולסרוק במבחן שרירים כל מה שקשור לערכים שמצאתם.
 
אילנה לשם (ועד עמותת אייפק)
אוקטובר 2014

על 3 טיפולי IPEC בספיגת ברזל ורגישות לברזל.
נגישות