מאמר על אייפק לריפוי אלרגיות – מתוך וואלה

שיטת אייפק לריפוי אלרגיות: איך היא עובדת?

מאת: יעל חן, מערכת וואלה!
יום שבת, 7 באפריל 2012, 11:50

אחת הבעיות הקשורות באלרגיות היא חוסר היכולת לאבחן את המקור שלהן. שיטת אייפק תזהה בדרך מקורית לאילו מרכיבים אתם אלרגיים וגם תציע פתרונות לריפוי

רק מי שסובל מאלרגיות  יודע כמה סבל יכול להביא האביב הפורח בכנפיו (צילום: shutterstock)
רק מי שסובל מאלרגיות יודע כמה סבל יכול להביא האביב הפורח בכנפיו (צילום: shutterstock)

התעטשויות חוזרות ונשנות ועיניים מוצפות בדמעות הם ממאפייניה של התקופה הנוכחית, ורק מי שסובל מאלרגיות בכלל ובתקופה זו בפרט, יודע כמה סבל יכול להביא האביב הפורח בכנפיו.

עדי שאנן, מאסטר ברפואה סינית, פיתח ביחד עם ד"ר אורי קניג, פסיכולוג, שיטה מיוחדת לטיפול באלרגיות הנקראת "אייפק" (IPEC – Integrated Physical Emotional Clearing). השיטה מאבחנת ומטפלת באלרגיות מכל סוג ובכל תחום, ופותחה לאחר לימודים בארצות הברית אצל ד"ר דווי נמבודריפד. בעוד שמד"ר נמבודריפד למד שאנן לטפל באלרגיה אחת בכל פעם, שיטת האייפק מטפלת במספר גורמים בכל טיפול וגם מבצעת "ניקוי רגשי" המתאים לאלו שהכרחי לשחרר בקרבם גם את החסימות הרגשיות.

האבחון נעשה באמצעות "מבחן השרירים" (קינסיולוגיה), שהוא דרך להתחבר אל החלק הלא מודע של המוח והמתבצע כך: המטופל יושב כשיד אחת שלו פשוטה ישר קדימה, שאנן לוחץ על היד ומנסה להוריד אותה כלפי מטה. המטופל מתנגד ללחיצה ואמור להחזיק את היד כנגד לחיצתו. בד בבד, ביד שאינה נבדקת, ובאמצעות אחת האצבעות, נוגע המטופל בכל פעם במילה מודפסת המונחת לפניו, למשל המילה "פירות". באם היד חלשה, כלומר יורדת למטה, שאנן מסמן בטופס שקיימת רגישות לפירות, ובהמשך יבדוק לאילו פירות בדיוק. במידה שהיד נשארת יציבה, שאנן עובר לקבוצה הבאה. בדרך זו הוא סוקר כ-150 קבוצות של גורמים החשודים בגרימת אלרגיה, מה שייתן בסופו של דבר מעין "מפת חולשות ורגישויות" של המטופל.

לכל מילה יש תדר ייחודי

אם התדר הנבדק זכור במוח הלא מודע כמסוכן, כשלילי, כאלרגן – היד תיחלש והנבדק לא יוכל להתנגד ללחיצהאם התדר הנבדק זכור במוח הלא מודע כמסוכן, כשלילי, כאלרגן – היד תיחלש והנבדק לא יוכל להתנגד ללחיצה


איך מילה משקפת אלרגיה?

"המילה מורכבת מאותיות שלכל אחת תדר ייחודי משלה, כך שגם המילה כולה היא תדר, אנרגיה ספציפית, שהיא תוצר של סך כל התדרים שמרכיבים אותה. במקרה הזה מדובר באותיות, אבל זה נכון לגבי כל דבר בטבע. המילה 'אבק', למשל, זהה לתדר של האבק שנאסף מפינת החדר. המוח הלא מודע שלנו מזהה את כל התדרים שבסביבה, וכשהמטופל נוגע במילה מסוימת המוח מזהה את התדר ומגיב אליו בהתאם. 'מבחן השרירים', הפועל בזכות מה שמכונה 'קשר מוח-שריר', מקבל מידע מהמוח דרך יכולת ההתנגדות של השריר: אם התדר הנבדק זכור במוח הלא מודע כמסוכן, כשלילי, כאלרגן – היד תיחלש והנבדק לא יוכל להתנגד ללחיצה. במידה שהתדר הנבדק מוכר במוח כמשהו מחזק או ניטרלי, יתחזק השריר והנבדק יצליח להתנגד בקלות ללחיצת הבודק".

לדברי שאנן, הסיבה העיקרית לאלרגיות שלנו היא הנטייה של המוח לקשור בין אירוע קשה לבין כל גורם אליו אנו חשופים בזמן האירוע. לכן, בזמן שאוכלים, חשוב לייצר אווירה נוחה, ללא ויכוחים, בלי עיתון או טלוויזיה, כי זה מייצר אנרגיות שליליות שעלולות ליצור בגוף תגובה של מצוקה, וזו תיצור אלרגיה למזון שאותו אוכלים באותו זמן. "אצל כל אחד מאיתנו יכולה להיווצר רגישות לכל דבר שקיים בעולם", אומר שאנן, "החל בחומרים שהגוף מייצר כמו הורמונים ואנזימים, דרך גורמים סביבתיים ורכיבי מזון כסוכרים, שמרים, מינרלים ועוד, וכלה ברגישות למצבים כמו מתח, לחץ, מאמץ וכו'".

אפשר לבטל כל אלרגיה

 השיטה מטפלת במקרים של אסתמה, נזלת כרונית, בעיות עור למיניהן, מחלות ודלקות חוזרות, בעיות עיכול ועודהשיטה מטפלת במקרים של אסתמה, נזלת כרונית, בעיות עור למיניהן, מחלות ודלקות חוזרות, בעיות עיכול ועוד

ניתן לבטל אלרגיות?

"אפשר לומר בזהירות, שכמעט לכל אדם יש רגישויות כלשהן ובדרך כלל הוא מודע לכל היותר לחלקן. מנסיוני, אפשר לבטל כל אלרגיה, וזה מבחינתי המסר החשוב ביותר. התהליך מטפל בשינוי דפוסי ההתנהגות השגויים של הגוף, ואחרי שהמטופל מפנים את הדפוסים החדשים, הגוף יוצא לדרך חדשה".

אחרי האבחון, מתחילה סדרה של טיפולים המתבססים, בין השאר, על עקרונות מהרפואה הסינית וכוללים תיפוף מיוחד על עמוד השדרה, תיפוף על בלוטת התימוס הנמצאת מתחת לשקע הגרון והאחראית על החוסן הגופני, הפעלת נקודות דיקור בעזרת מכשיר רטט ועוד. בסופו של כל טיפול נבדק המטופל שוב ב"מבחן השרירים" בכדי לבדוק אם הטיפול הצליח. השיטה מטפלת במקרים של אסתמה, נזלת כרונית, בעיות עור למיניהן, מחלות ודלקות חוזרות, בעיות עיכול ועוד.

הטיפול הרגשי מתבצע בצורה דומה, אלא שכאן המטופל אומר בקול רם משפט חיובי כדוגמת "אני רוצה להיות בריא". שאנן: "המטופל אומר את המילים, אך היד, שלעולם אינה משקרת, נופלת, מה שמראה שהוא לא באמת רוצה להבריא – אולי בגלל רווחים משניים שהמחלה מעניקה לו. המוח הלא מודע מראה שהמשפט הזה אינו נכון מבחינתו, והוא גם יראה לנו כיצד לשנות את המצב הזה – איך לנקות את הרגשות שליליים התקועים, שמפריעים למטופל לרצות להחלים".

צורת האבחון אינה מרתיעה?

אני מודע לכך שאנשים ספקנים ובפועל רוב המטופלים מגיעים אחרי המלצה ממישהו שהשיטה עזרה לו, כך שלרוב אני מצליח להתגבר על הספקנות – הטבעית והמובנת – של מי שמגיע".

למאמר בוואלה – לחצו כאן לקישור